top of page

לוח זמנים ליום החתונה

קניתם את החליפה והשמלה הכי יפים , השקעתם בצלם חתונות איכותי, הכלה אופרה ושיערה עוצב, אתם נראים ומרגישים במיטבכם, אבל מה? הגיע הזמן שבו אמור להתחיל האירוע ולא הספקתם להצטלם עדיין. זהו לא תרחיש מופרך וזה קרה, קורה ויכול לקרות אם לא משקיעים זמן ומחשבה בתכנון לו"ז נכון ליום החתונה.

 

ביום החתונה משתתפים ספקים רבים וכל אחד משפיע על השני. אי תיאום נכון בזמני העבודה של כל אחד מהם, יכול לגרור עיכובים בזמנים ולחצים לא נעימים.
אז איך בונים את לו"ז החתונה?

לרוב נכון לבנות את הלו"ז מהסוף להתחלה, מכיוון שזמני האירוע עצמו ידועים וקבועים. ולכן נתחיל לבנות את הלו"ז מהשעה של תחילת האירוע.

להלן דוגמא של בניית לו"ז על שיקוליו השונים :
נניח שהחתונה היא במהלך השבוע, חתונת ערב ושהאורחים מוזמנים לשעה 19:30. במקרה זה, צילומי המשפחה ייקבעו לשעה 19:00.

לפני צילומי המשפחה וההגעה לגן/אולם יש צילומי חוץ. חשוב להתייעץ עם הצלם לגבי כמות הזמן הנדרשת מבחינתו לצילומי החוץ תוך התחשבות ברצונות שלכם. עד כמה חשובים לכם צילומי החוץ? כמה לוקיישנים תרצו להספיק? אלו הן שאלות שתצטרכו לענות עליהן תוך כדי שיתוף הצלם בלבטים השונים. יש זוגות שרוצים צילומים קצרים וקולעים ויש זוגות שהצילומים חשובים להם יותר והם ירצו יותר לוקיישנים וישקיעו יותר זמן בצילומים. נניח והתייעצתם עם הצלם והסברתם לו שהצילומים חשובים לכם במידה בינונית ואתם רוצים לוקיישן אחד להצטלם בו. לאחר התייעצות ובדיקה, הגעתם למסקנה שהצילומים והנסיעות יקחו כשעה וחצי. במקרה זה יהיה נכון לקחת עוד קצת זמן - כחצי שעה מרווח בטחון לדברים בלתי מתוכננים. לפעמים החצי שעה הזאת היא ההבדל בין נינוחות ללחץ.
צילומי החוץ עם מרווח הביטחון וההגעה לאולם, לקחו לנו שעתיים ולכן כרגע אנחנו בשעה 17:00.
שוב אנחנו הולכים אחורה בזמן וכעת אנו נמצאים במפגש בין החתן לכלה. אחד הרגעים הכי אמיתיים ומרגשים ביום הזה, הרגע שבו החתן רואה לראשונה את בת-זוגתו ככלה לבושה בשמלה לבנה. לרוב המפגש וההתארגנות ליציאה לצילומי החוץ לוקחים עד חצי שעה ולכן זה מביא אותנו לשעה 16:30, השעה שבה הכלה צריכה להיות מוכנה לאחר האיפור והשיער, לבושה בשמלת הכלה ומחכה למפגש עם החתן.

כעת הגענו לשלב ההכנות. חשוב להבין עם המאפר/ת ומעצב/ת השיער כמה זמן ייקח לארגן את הכלה, ולפי זה לקבוע את הזמנים בהתאם לתרחיש הכי ארוך. גם בשלב זה חשוב לקחת מרווח בטחון, אי עמידה בזמני ההכנות עלול ליצור לחץ מיותר , לשנות את התוכניות של הצילומים ולקצר את זמנם. נניח שההערכה הקיצונית של המאפר/ת ומעצב/ת השיער היא 3 שעות, גם פה לקחנו מרווח בטחון של חצי שעה מה שמביא אותנו לשעה 13:00, שעת תחילת ההתארגנות ותחילת יום החתונה רשמית. :-)
אחת השאלות המתבקשות היא מתי להביא את הצלמים? מניסיוני כשעה עד שעה וחצי לפני סוף ההכנות זהו הזמן האידאלי. הצלמים לרוב מתחילים לצלם כשהכלה כבר לקראת סיום ההכנות ועד אז הם מצלמים אביזרים שונים שהכלה לובשת או עונדת ואחרים שקשורים ליום החתונה - השמלה, הטבעות, ההזמנות וכו'.

טיפ לגבי בחירת לוקיישן, ההמלצה הגורפת תהיה שהלוקיישן יהיה קרוב למקום ההתארגנות או קרוב למקום האירוע ואפשר גם איפשהו בדרך בין שניהם. בחירה כזאת תמנע נסיעות מיותרות ללוקיישן רחוק שלא בכיוון תוך כדי הסתכנות תקיעה בפקקים ונתינת משקל נוסף לאי ודאות. כשיש פנטזיה להצטלם במקום שהוא לא על הדרך, אפשר לעשות זאת אך חשוב לתכנן ביסודיות.

 

"אני רק שאלה…"
בניתי לו"ז, עשיתי הכל לפי הספר ובכל זאת אנחנו לא עומדים בזמנים..מה עכשיו??
זה נכון לפעמים גם כשמתכננים הכל לפרטי פרטים ועושים הכל לפי הספר, יתכנו תקלות שלא צפינו ולא תמיד אפשר להתכונן להכל,לכן חשוב מאוד לא להילחץ. לצלמים שמלווים אתכם יש ניסיון רב בימי חתונות והם יאלתרו ויעזרו לכם לעבור את יום החתונה בצורה מוצלחת גם כשלא הכל עובר חלק.

 

תכנון נעים.
 

לו"ז לדוגמא

bottom of page